HAKKIMIZDA INFLUENCER BLOG İLETİŞİM
Psikolojik İlk Yardım Konuşmacıları

Psikolojik İlk Yardım Konuşmacıları

Speaker Agency'nin ruh sağlığı alanında uzman konuşmacıları; yaşanan geniş çaplı krizlerin ve sarcısı olayların ardından, psikolojik desteğe ve yardıma ihtiyaç duyan kişilere, bireysel ve kurumsal olarak destekleyici müdahalede bulunmanın yol ve yöntemlerini paylaşıyor.

Beyhan Budak
Beyhan Budak Uzman Klinik Psikolog, Yazar
  • Zor Zamanlarda İyi Hissetmek, Kaygıyı Yönetmek
  • Belirsizlik Dönemlerinde Motivasyonu Yüksek Tutmak
  • İnsan Nasıl Değişir Nasıl Değişmez? Alışkanlıkları Değiştirmek
PROF. DR. AYŞE BİLGE SELÇUK
PROF. DR. AYŞE BİLGE SELÇUK Akademisyen, Psikolog, Yazar
  • Ebeveynler için Eğitim Programları: Ebeveyn Gelişim Programı
  • Ebeveynler için Eğitim Programları: Mizaca Uygun Ebeveynlik Programı
  • Ebeveynler için Seminerler: Dijital Çağda Ebeveynlik
UZM. DR. KEREM DÜNDAR
UZM. DR. KEREM DÜNDAR London School of Mind Kurucusu
  • Psikolojini Beyninle Yönet
  • Korkusuz Organizasyonlar - Korkusuz Liderler
  • Covid-19 Beynimize Ne Yaptı? (Pandemi Gölgesinde Zihnin Geleceği)
DENİZ BAĞAN
DENİZ BAĞAN Mindfulness ve Meditasyon Öğretmeni, Kalbin Dinlensin Kurucusu, Meditopia Lider İçerik Yaratıcısı
  • Fiziksel Wellness: Ofis Yogası & Nefes Molası
  • Mindfulness: Farkındalıkla Gelen Dönüşüm
  • Farkındalıkla Yaşamak: Hayatı Değiştiren Rutinler
Dr. Gizem Sürenkök Yeni
Dr. Gizem Sürenkök Psikolog, Girişimci, Podcaster, Yakın İlişkiler ve Relate App Kurucusu
  • Çocuğunla Güvenli Bağ Kur: Olumlu Ebeveynlik
  • Okullarda Akran Zorbalığıyla Başa Çıkmak
  • Yakın İlişkiler Psikolojisi
PROF. DR. ZÜMRA ATALAY
PROF. DR. ZÜMRA ATALAY Psikolojik Danışman, Mindfulness Eğitmeni
  • Neden Rahatlayamıyoruz ve Nasıl Rahatlarız?
  • Belirsizliği Nasıl Anlayabilir ve Yola Nasıl Devam Edebiliriz?: Belirsizlik ve Kabul
  • Mindfulness: Farkındalıkla Anda Kalma Sanatı
PROF. DR. ŞENGÜL HABLEMİTOĞLU
PROF. DR. ŞENGÜL HABLEMİTOĞLU Hablemitoğlu Ankara Enstitüsü, Kurucu Direktör & Aile ve Yas Danışmanı
  • Yas; Kaybın Üstesinden Nasıl Geliriz?
  • Toplumsal Cinsiyet; Eşitlik ve Çeşitlilik
  • Belirsizlik Karşısında Dayanıklılığımız
Prof. Dr. Acar Baltaş
Prof. Dr. Acar Baltaş Psikolog, Baltaş Grubu Kurucusu
  • Hayatın Hakkını Vermek
  • Normların Değiştiği Ortamda Hayata ve Ofise Dönmek
  • ‘’En Uç Noktayı’’ Keşfedenlerden Liderlik ve Hayat Dersleri
NİLÜFER DEVECİGİL
NİLÜFER DEVECİGİL Yetişkin ve Oyun Terapisti
  • Bağlanma
  • Mindfulness
  • Ebeveynlik
PROF. DR. KEMAL SAYAR
PROF. DR. KEMAL SAYAR Psikiyatrist
  • Liderlik
  • Dijital Çağın Getirdikleri
  • Mutluluk
PSİKOLOG DR. OZANSER UĞURLU
PSİKOLOG DR. OZANSER UĞURLU Psikolog, Akademisyen ve Yazar
  • İşler Kötüye Gittiğinde: Motivasyon Yaratmak için Taneciklendirme Tekniği
  • İyi Hissetmeyi Seç: Gündelik Sıkıntılardan Olağanüstü Durumlara Duygusal Regülasyon Teknikleri
  • İş Yerinde Dikkatine Sahip Çık: Odaklanma Becerisini Korumak ve Geliştirmek İçin Psikolojik Teknikler
ERHAN ALİ YILMAZ
ERHAN ALİ YILMAZ Mindfulness Eğitmeni, Yaratıcı Yönetmen, Alışkanlık Tasarımcısı
  • Mindfulness Mini (Yeni Başlayanlar için Mindfulness ile Tanışma)
  • Stresi Mindfulness ile Hafiflet
  • Alışkanlıkların Gücü: Alışkanlık Başlatma ve Değiştirme Atölyesi
DR. MURAT BİLGİLİ
DR. MURAT BİLGİLİ Mental Koç, Psikolojik Gelişim Uzmanı ve Yazar
  • Mental Çeviklik (Kurumsal Dönüşümün Temeli)
  • Post Futurizm (Geleceğin Ötesinde Olmak)
  • Yaşam Mimarlığı
DR. PELİN KESEBİR Yeni
DR. PELİN KESEBİR Sosyal Psikolog
  • Mutluluk Nedir, Ne Değildir?
  • Nasıl Daha Sağlıklı ve Mutlu Bir Zihne Sahip Olabiliriz?
  • Mutluluğun Olmazsa Olmazı: Kendi Benliğimizle Sağlıklı Bir İlişki
Rayka Kumru Yeni
Rayka Kumru Seksolog, Eğitmen ve İletişim Danışmanı
  • Kapsamlı ve Kapsayıcı Pazarlama İletişimi
  • Şirketlerin Toplumsal Cinsiyet İklimi
  • Doğumdan Ergenliğe Cinselliği Nasıl Konuşurum?

Psikolojik İlk Yardım Konuşmacıları ile Ruh Sağlığı Destekleme ve Güçlenme

Her geçen gün farklı olaylarla ve durumlarla karşılaşabiliyoruz. Yeni günün bize neler getireceğini bilmeden günlük rutinlerimize devam ediyoruz. İşe gidiyor, günün yapılacaklar listesini oluşturup hızlıca listeyi tamamlamaya çalışıyoruz.

Ancak bazı günlerde bizim kontrolümüz dışında gerçekleşen olaylar bizi tahmin ettiğimizden daha çok etkileyebiliyor. Toplumsal konular, şirket içi krizler günlük motivasyonu azalttığı gibi psikolojik güçsüzlüğe de yol açıyor. Bu durum günlük çalışma rutinlerine ve tüm çalışanların performansına doğrudan yansıyor.

Bu ve benzeri durumlarda çalışanlar, olaylar karşısında daha soğukkanlı ve sakin kalmaya ihtiyaç duyuyor. Dışarıdan gelen destekler, motivasyon konuşmaları ya da psikolojik açıklamalar, çalışan ruh hali üzerinde olumlu etkiler yaratıyor. Kurumlarda bu süreçteki başrolü ise psikologlar ya da alanında uzman olan psikolojik ilk yardım konuşmacıları üstleniyor. Peki, psikolojik ilk yardım konuşmacıları hangi aşamada nasıl katkı sağlıyor? Birlikte inceleyelim.

Psikolojik İlk Yardım Konuşmacıları Kimlerdir ve Ne Sağlarlar?

Yaşanan toplumsal olaylar ya da bireysel durumlar insanların psikolojilerinde derin izler bırakabilir. Ani duygu değişimleri, yüksek stres ve kaygı bozukluğu bu durumların sonuçları olarak karşımıza çıkabilir. Özellikle tüm toplumu ilgilendiren olaylarda kümülatif bir depresif mod benimsenebilir. Bu gibi anlarda psikolojik ilk yardım uygulamak oldukça kritiktir.

Psikolojik ilk yardım, alanında uzman olan isimler tarafından gerçekleştirilir. Bilmeden uygulanan psikolojik ilk yardım istenenin aksine beklenmeyen sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle psikolojik destek sürecinde kontrolün uzmanlara bırakılması doğru etkinin yaratılmasını sağlayacaktır.

Speaker Agency’nin ruh sağlığı alanındaki uzman konuşmacıları, deneyimlerinin sonucunda kontrollü bir psikolojik destek süreci tasarlıyor. Uzm. Dr. Kerem Dündar, Prof. Dr. Zümra Atalay, Dr. Murat Bilgili gibi profesyonel isimlerin yer aldığı Speaker Agency portföyü, bireylere doğru müdahalede bulunabilecek isimleri tek bir çatı altında topluyor.

Bu isimler, yaşanan ani krizler ve sarsıcı toplumsal olaylar neticesinde etkilenen kişilerin ruhsal sağlığının korunmasına, stresin ve korkunun yönetilmesine yönelik bilgileri kurumlar ve bireyler ile paylaşıyor. Doğru zamanda doğru müdahale ile kriz dönemlerinin en az hasarla atlatılmasını sağlıyor.

Zor Zamanlarda Psikolojik İlk Yardımın Gücü ve Önemi

Kişisel kayıplar, tüm ülkeyi etkileyen doğal afetler, kurumları yüksek derecede etkileyen krizler; çalışanların motivasyon kaybı, dikkat dağınıklığı, ruhsal tükenmişlik gibi problemler yaşamasına sebep olabilir. Bu dönemlerde kurumların tutumu çalışanların bağlılığını da doğrudan etkileyebilir. Kurumların çözüm odaklı olmaması ya da çalışanlara iyi hissettirecek aksiyonlar almaması çalışanların yalnız hissetmesine sebep olabilir.

Bu gibi durumların yaşanmaması için kurumlar en zor anlarda bile çalışanlarını desteklemeli, çalışanlara yalnız olmadıklarını hissettirmelidir. Bu anlarda alınan pozitif aksiyonlar, yapılan psikolojik konuşmalar çalışanların ruh sağlığını korumasına yardımcı olacaktır. Kurum kültürü ve aidiyetlik, zor zamanlarda kurumların aldığı aksiyonlarla kalıcı ve sürdürülebilir sonuçlar doğuracaktır.

Ruh Hali ve İyi Hissetme Konuşmalarıyla Kendinize ve Kurumunuza Daha İyi Bakın

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, ruh sağlığının kötü etkilendiği anlarda dışarıdan alınan destekler iyileşme sürecine pozitif yansımasını gösterecektir. Psikoloji konuşmacıları bu konuda büyük rol üstlenmektedir. Belirsizlikle başa çıkma, kriz anında stres seviyesini koruma, toplumsal olaylarda doğru dengeyi kurma gibi birçok konu başlığı ile ihtiyaç duyan bireylere paylaşımda bulunmaktadır. 

Kötü dönemlerde iyi gelen bu psikoloji konuşmaları, iyi hissetme dönemlerinde de sürdürülebilirliği sağlamayı mümkün kılmaktadır. Dönem dönem kurumlarda yapılan iyi hissetme konuşmaları, çalışanları mevcut rutinlerden kısmen uzaklaştırarak ruhsal dinginliğe odaklanmalarını, böylece daha sağlıklı bir zihinle hayata devam etmelerini sağlamaktadır. Belirli dönemlerde ağırlayacağınız psikolojik ilk yardım konuşmacıları ile hem kendinize hem de kurumunuza iyi gelecek aksiyonlar alabilirsiniz.

Ruh Sağlığını Destekleyen Psikoloji Konuşmacısı Seçimi ve Öneriler

Psikoloji konuşmaları yapmak ya da psikolojik ilk yardım eğitimi vermek bu konuda uzmanlaşan ve deneyim kazanan isimlerin üstlendiği sorumluluklardandır. Speaker Agency bu seçimlerinizi kolaylaştırmak için zengin psikolojik ilk yardım konuşmacıları portföyünü sizlere sunmaktadır.

Birçok sosyal etkileşim ağında karşımıza çıkan ve içerikleriyle birçok kişinin hayatına dokunan Beyhan Budak, dinamik ve interaktif oturumların sahibi olan Psikolog Dr. Ozanser Uğurlu, Speaker Agency portföyünde sizlerle buluşmaktadır. Daha fazla isme ulaşmak için listenize wellbeing konuşmacıları ekleyebilir, daha geniş kitleler arasında sizin için en uygun isme ulaşabilirsiniz. 

Ruh Sağlığı Desteği İçin Psikoloji Konuşmacılarından Nasıl Faydalanabilirsiniz?

Ruh sağlığını korumak ya da belirli dönemlerde destek almak hem bireysel hem de kurumsal bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyacın giderilmesinde bireyler psikologlardan destek alırken kurumlar psikoloji konuşmacılarından destek alabilir. Psikoloji konuşmacıları, mevcut durum doğrultusunda hedef kitleye en iyi gelecek içeriği belirleyerek ruh sağlığına iyi gelecek bir konuşma yapar ve iyileşme sürecini destekleyebilir.

Zor Zamanlarda Psikolojik İlk Yardımın Faydaları Nelerdir?

Kişisel ya da toplumsal olaylar tüm bireylerin ve kurumların zor dönemlerden geçmesine sebep olabilir. Bu dönemlerde doğru müdahalenin yapılması ve psikolojik ilk yardım uygulanması için uzmanlardan destek almak önemlidir. Yanlış müdahale mevcut problemlerin artmasına ve derinleşmesine sebep olabilir.

Kurumunuz İçin Psikolojik İlk Yardım Konuşmacıları Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Kurumların yaşadığı kriz dönemlerinden çalışanlar doğrudan etkilenir. Bu dönemlerde iç iletişimin güçlendirilmesi ve şeffaf tutulması kadar dışarıdan uzman desteği almak da önemlidir. Psikolojik ilk yardım konuşmacıları kriz dönemlerinde yükselen stresin kontrol edilmesi, belirsizliğin getirdiği endişeyle başa çıkılması, bireysel ruh sağlığının korunması gibi alanlarda bilgi paylaşımı yaparak iyileşme süreçlerini destekler. 

Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.

Filtrele

Konular